slidepic1 slidepic2 slidepic3 slidepic4

בטיחות אש

חברות גילוי וכיבוי אש עוסקות בכל נושא התכנון, הייצור, ההתקנה, השירות והאחזקה של ציוד הגילוי והכיבוי בבתים פרטיים ובעסקים. לפנישהן מתאימות ציוד אש למבנה הן מחוייבות לבדוק את מאפייניו ותכולתו וכך גם להגדיר את מטען האש, רמת הסיכון ואופי המערכת הנדרשת. לפיכך, כאשר הן מתכננות מערכת ספרינקלרים, שהיא בעצם מערכת של צינורות גדולים שתלויים על הקירות, הן מחשבות את כל החישובים ההידרואליים המתאימים, כולל אופטימיזציה לצנרת וקביעת דרישות המים כלפי המערכת.

בטיחות אש 

כחלק מתהליך בטיחות אש, ההתקנה של ציוד הגילוי והכיבוי, שמחויב להיות תקני ומאושר על פי תקנים רלבנטיים, נבדקת ומאושרת על ידי מכון התקנים ונעשית על ידי צוות מקצועי ומיומן. חברות כיבוי וגילוי אש מספקות ייעוץ והדרכה בנושא וגם מבצעות תיקי ושרטוטי שטח וליווי פרוייקטים בכל הקשור לציוד הכיבוי, כולל שימוש במערכות לגילוי אש וכיבוי אוטומטי שלה בגז. מניעת האש מושגת על ידי התייחסות לכל אחד מגורמים אלו, כך שלא יהיה מפגש בין חומר בעירה, חום וחמצן שיאפשר את התלקחותה. בכל הקשור להתגוננות מפני אש נערכת הכנה מוקדמת ותכנון מוקדם של כלל מערכות הבטיחות במבנה באופן שתגבה אחת את השנייה בעת שריפה, למניעת התפשטותה ובכדי למזער נזקים באותה עת. הבחינה מבעוד מועד של נתיבי המילוט ומרחקי ההליכה, מטעני האש הפוטנציאליים, עמידות חומרי הבניין, סיכוני חשמל במבנה ועוד שיקולים מסוג זה, כל אלה נלקחים בחשבון במטרה למנוע את הדליקה ואת הסיכוי להתפרצותה.

 

הדרכות בטיחות אש למקומות עבודה 

הדרכות בטיחות ובניית תכנית בטיחות אש ונהלי חירום או שגרה יכולים לסייע בשמירה על בטיחות בעבודה ובתכנון נכון של מצבים אפשריים, בהם עלולה להתרחש שריפה. ציוד גילוי והתרעה מפני אש כמו גלאי עשן, מטף, מערכת ספרינקלרים או גלגלון כיבוי אש, יחד עם תיחום של האש, יסייעו לנמצאים במבנה לדעת על התרחשות הסכנה ולהתפנות מן המבנה במהרה וכך גם לפנות רכוש שעלול ללכת לאיבוד בעת

התלקחותה. כאמור, שריפה יכולה לגרום לאסון כבד, הן מבחינת אובדן של רכוש והן מבחינת סכנה לחיי אדם.